Dlaczego warto studiować pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną?

Podziel się

Można zauważyć, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowana studiowaniem pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jakie możliwości zawodowe mają przyszli absolwenci?

 

Pedagogika i możliwości rozwoju

Absolwenci pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej mają przede wszystkim możliwość pracować z dziećmi w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nauczyciel przedszkola pełni zdecydowanie bardziej istotną rolę, niż mogłoby się wydawać. Uczy bowiem dzieci w ich pierwszych latach życia. Nauczanie to niezwykle trudna praca, która wymaga ogromnego zaangażowania i cierpliwości. Nauczyciel dzieci w tak młodym wieku powinien być również wyrozumiały.

Nauczycieli klas od I do III w szkołach podstawowych również z roku na rok jest coraz bardziej doceniają nie tylko zainteresowani rodzice, ale również całe społeczeństwo. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że nauczyciele muszą zawsze dodatkowo w domu przygotować się do poszczególnych zajęć.

 

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna — co na maturze?

Przygotowania do studiowania pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej zaleca się rozpocząć już na etapie liceum. Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że kierunki pedagogiczne na wielu uczelniach mają ograniczoną liczbę miejsc.

Warto również zaznaczyć, że poza maturą z języka polskiego przeważnie trzeba także bardzo dobrze napisać maturę z języka obcego nowożytnego i przedmiotu dodatkowego, do których należy zaliczyć biologię, fizykę, chemię czy filozofię. Należy zdecydowanie wcześniej sprawdzić, jakie są wymagania na wymarzonych uczelniach, aby później przez przypadek nie być zaskoczonym tuż przed maturą.


Podziel się