Koronawirus

Szanowni Państwo,

W związku z tym, iż Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Nauki rekomenduje bezwzględne stosowanie zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia.

MNiSW zaleca sprawdzanie aktualnych informacji zamieszczanych na stronach internetowych:

oraz

.

Na stronie GIS można uzyskać informacje dotyczące, m. in.: podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi oraz zasad postępowania epidemiologicznego i medycznego (SARS-CoV-2).
Zaleca się wstrzymanie wyjazdów polskich studentów oraz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2.

Władze Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej zalecają podejmowanie następujących działań:

  • rezygnację z prywatnych i służbowych wyjazdów studentów oraz nauczycieli akademickich i pozostałych pracowników w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2.
  • przesunięcie na późniejszy termin lub odwołanie wszelkich wydarzeń, w których miały wziąć udział osoby powracające, w ciągu ostatnich 14 dni, z krajów, w których występuje koronawirus (Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego dla podróżujących nr 39 Warszawa, 3 marca 2020 r.)
  • stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych zawartych w niniejszym komunikacie
  • śledzenie komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego.

FILM: Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

FILM: What you should know about the coronavirus?